Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. INFORMACE
  3. Jak změřit pejska?
Jak změřit Vašeho pejska?

Měření psa

V mé nabídce obojkům vodítek a postrojů najdete výrobky vycházející z velikostní řady, označené velikostmi XS - XL. Obojky a postroje jsou vždy regulovatelné v dostatečném rozpětí tak, aby splnily požadavky většiny psích chlupáčů. Aby pejskovi obojek či postroj padl přímo na tělo, je vhodné ho správně změřit.

Naměřené hodnoty pro obojek a postroj můžete porovnat s velikostní tabulkou.

OBOJEK

Obvod kruku pejska měříme v místě, kde pes obojek nosí. Vezmeme krejčovský metr, ovineme ho psovi kolem krku a odečteme jeho míru. Obvykle se uvádí, že by se pod obojek měly dát zasunout dva prsty. Všechny mé obojky jsou vybaveny posuvnou sponkou, díky které je možno obojek ještě doregulovat přímo na krku psa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako základní vyrábím obojky v mírách 20-35cm, 30-45 cm a pro velké psy 40-65cm. Pokud si nejste jisti, že by daný rozměr Vašemu psu vyhovoval napište do poznámky v objednávce konkrétní míru pejska.

POSTROJ KLASICKÝ

Pro správné ušití klasického postroje potřebuji znát dvě míry.

Jednou z nich je široký obvod krku, ten měříme od kohoutku přes lopatku psa ke středu hrudní kosti a zpět, viz obrázek.

Další mírou, kterou potřebuji vědět je obvod hrudníku. Ten měříme cca 2cm od lokte psa, v nejširším místě hrudníku.

Pro jistotu je dobré změřit i délku horní a spodní spojky postroje.

Opět platí, že postroj je regulovatelný pomocí posuvných sponek. Mnou vyráběný postroj klasického střihu je možné upravit na 4 místech - při obvodu krku, při obvodu hrudníku a délku spojovací části mezi předníma nohama psa. Postroj je zapínací na levém boku psa na trojzubec.

 

POSTROJ NORSKÝ

Pro správné ušití norského postroje potřebuji znát dvě míry.

Jednou z nich je obvod hrudi. Změříme ho jako půlkruh začínající na jedné straně boku psa cca 2 prsty za loktem, pokračuje přes hruď a končí na druhé straně ve stejném místě. Této míře doporučuji věnovat pozornost, protože zde není postroj nastavitelný, ale napevno..

Další mírou, kterou potřebuji vědět je obvod hrudníku. Ten měříme cca 2cm od lokte psa, v nejširším místě hrudníku.

Pro přesné sednutí postroje je vhodné změřit ještě horní půlkruh hrudního obvodu. Tedy od styku "T" přes kohoutek k druhému styku "T".

Norský postroj je regulovatelný pouze okolo hrudníku. Popruh přes hruď je pevně daný. Můžete volit různé šířky popruhu přes hruď a přes hrudník.

Pro malá plemena psů doporučuji volit šíři všech popruhů 20 mm. Střední plemena psů mohou volit šíři přes hruď 30mm a přes hrudník 20mm. Pro velká plemena je nejvhodnější volit všechny popruhy v šíři 30 mm.

NORSKÝ POSTROJ nemám ve stálé nabídce a šiji jej pouze na vyžádání ze strany zákazníka.

 

 

Facebook

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz